Bez kategorii

GENIUS – Christmas, space, Egypt i co to ma wszystko ze sobą wspólnego?

Projekt GENIUS i Twoje dziecko może zostać geniuszem!

Doskonale już wiecie, że znajomość jednego języka obcego może już nie wystarczyć na dzisiejszym rynku pracy. Marzysz, żeby rozbudzić w Twoim dziecku pasję poznawczą świata?

Zawsze lubiłam czytać i uczyć się i nie zmieniło mi się to przez lata. I wraz z posiadaniem potomka wpadłam na pomysł, że jako lektor języków obcych mam ambicję nie tylko nauczyć moje dziecko płynnie mówić w języku angielskim, ale również zaszczepić w nim pasję do poznawania nowych rzeczy, umiejętności i przede wszystkim poszerzyć jego horyzonty przez podróże i przez książki. I tak po 3 latach czytania i przeglądania i pogawędek przy tym , mój syn stopniowo poznawał świat od strony architektury, przyrody, historii, fizyki, astronomii czy np. matematyki za pomocą języka angielskiego. Dla Vincenta wieczorne czytanie nie wydaje się niczym niezwykłym, a tym bardziej, że odbywa się w języku angielskim. No bo przecież prawie każdy według mojego syna interesuje się kosmosem, budową statku kosmicznego czy czarną dziurą. U nas pytania typu: „Dlaczego mumie są w piramidzie i czy tylko w Egipcie?” Ile wysokości ma wieża Eiffla czy z czego jest zrobiona bateria, albo gdzie mieszkają bobry w okresie zimowym. Albo jak wygląda sala operacyjna, czy każdy kraj ma królową, a który ocean jest największy i jakie mamy bakterie i jak one wyglądają z bliska. Hm? Tyle pytań i masa ciekawych tematów.

I na podstawie właśnie tych zebranych doświadczeń i masy materiałów, głównie nabywanych na Amazon, gdyż uważam, że podręczniki czy książki brytyjskie i amerykańskie są zupełnie inaczej skonstruowane do nauki matematyki czy fizyki., powstał autorski program GENIUS, który łączy naukę języka angielskiego z elementami przyrody, biologii, fizyki, matematyki, historii, astronomii, architektury i wiedzy ogólnej o świecie. Uważam, że podręczniki z wysp są bardziej przystępniejsze i pokazują w ciekawszy sposób materiał szkolny i właśnie takich podręczników używam na moich zajęciach w projekcie GENIUS. Dla kogo jest ten program? Dla każdego dziecka powyżej 6 roku życia jak i również młodzieży. Zajęcia z języka angielskiego można w łatwy sposób urozmaicić tematami dosłownie z każdej dziedziny dostosowując go oczywiście do wieku i zdolności konkretnego dziecka. Dlatego zajęcia z języka angielskiego w projekcie GENIUS są wyłącznie indywidualne lub w 2 osoby, żeby można było ułożyć program specjalnie na potrzeby Ucznia.

Przy moim autorskim programie nauczania języka angielskiego używam immersji językowej, o której już napisałam oddzielny artykuł na moim blogu „Dziś dajemy nurka czyli wszystko o immersji językowej”. Dziś dajemy nurka czyli wszystko o immersji językowej – Językomania Izabela Reurowicz (jezykomania.pl)

Poprzez minimalne użycie języka ojczystego na początkowych lekcjach po całkowitą eliminację języka polskiego na kolejnych zajęciach – taki jest plan w projekcie GENIUS.

Poniżej znajdziecie przykładowe tematy zajęć w projekcie GENIUS: When? Why? Who? What? How? Where?Which? Yes or no?

Which animals live in towns?

Are deserts always hot?

How do bridges stay up?

Why is sand on the beach?

What is under the street?

Where does oil come from?

i wiele wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram