Bez kategorii

Let’s play!

Zabawa na lekcji języka angielskiego.

Zajęcia z języka obcego dla dzieci i młodzieży wymagają więcej elastyczności i modyfikacji, żeby zerwać z rutyną i aby zachęcić ich do dalszej pracy i rozwoju. Nauka języka powinna być inspirujące. Poniżej znajdziecie kilka rad jak urozmaicić lekcje języka angielskiego lub niemieckiego.

1. domino

Znacie na pewno zabawę w domino. Tylko tym razem zamiast oczek możecie wstawić rysunki i podpisy w języku obcym.

2. kalambury

Znana jak świat zabawa w pokazywanie haseł w języku angielskim lub rysowanie i zgadywanie w języku obcym.

3. piosenki

Przygotujcie super popularną piosenkę anglojęzyczną wśród młodzieży lub dzieci i opracuj wstawianie wyrazów lub obrazków (jeśli mamy zajęcia z młodszymi dziećmi) . Odtwórzcie piosenkę, a kursanci niech wstawiają brakujące słowa lub rysunki.

4. gra w naśladowanie

Szczególnie przy młodszych dzieciach zabawa w naśladowanie i pokazywanie różnych czynności np. prowadzenia samochodu czy skakania jest znacznie bardziej ciekawa i zapadająca w pamięć niż zwykłe powtarzanie. A więc, skaczcie i bawcie się razem z uczniami.

5. puzzle i zabawa w detektywa

Znalazłam ostatnio super duże fajne 35 elementów puzzle z narysowanym domem i pokojami. Obrazki są ładne i szczegółowe a obok w ramce domina pełno przedmiotów sprytnie pochowanych w każdym pomieszczeniu. Zabawa w detektywa polega na tym , żeby znależć jak najszybciej rzecz, która jest wskazana w ramce przez nauczyciela oczywiście w języku obym i powiedzenie w jakim pokoju i na którym piętrze schowany jest dany przedmiot. Możecie wziąść do tego lupę. Super zabawa.

Oczywiście jest znacznie więcej takich zabaw i pomysłów na urozmaicenie lekcji jak na przykład podkładanie głosu do filmu bez dźwięku czyli tzw. dubbing. W ten sposób możemy poćwiczyć mówienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram