Bez kategorii

Masz czas? Naucz się języka!

Przepis na szybki i skuteczny sposób nauczenia się języka obcego.

Piszę dziś dla Wszystkich, którzy mają trochę więcej wolnego czasu i myślą żeby zacząć jakąś nową aktywność lub hobby. Doskonale wiecie, że za prawie każdym sukcesem człowieka stoi solidny plan, systematyczność i wytrwałość. Tak samo jest w przyswajaniu języka angielskiego.

Myślę, że warto wykorzystać każdą wolną chwilę, a w szczególności gdy mamy tej chwili więcej na rozwój swoich umiejętności lub podwyższenia swoich kwalifikacji. Z pewnością zaprocentuje to w przyszłości lepszymi ocenami w szkole czy awansem zawodowym. Jeśli myślisz o nowej pracy albo fajnym liceum czas zabrać się do pracy. Poniżej znajdziesz kilka rad na płynną znajomość języka angielskiego czy niemieckiego.

  1. Pomyśl, kiedy  możesz się uczyć. Jaka pora dnia jest dla Ciebie najodpowiedniejsza.Wśród nas są skowronki, kolibry i sowy. Jedni wolą ranek, innym najlepiej się skupić w południe, a jeszcze inni wolą noce.
  2. Poszukaj miejsca, w które sprzyja nauce. Może to być kuchenny stół w kuchni,  a również  hamak w ogrodzie. Wszystko zależy od Ciebie.
  3. Bądź systematyczny. Załóż sobie realny plan na przykład 3 razy w tygodniu uczę się języka i trzymaj się tego.  Nie szukaj wymówek.
  4. Załóż oldchoolowy zeszyt. Wbrew pozorom, tradycyjny zeszyt bardzo pomaga, szczególnie jeśli jesteś wzrokowcem i notatki są Twoją mocną stroną.
  5. Ucz się tak jak lubisz. Jeśli sprawia Tobie przyjemność czytanie, staraj się robić tego jak najwięcej, a jeśli lubisz słuchać to wiesz już co masz robić. Poszukaj fajnych podcastów.
  6. Szukaj tematów, które Ciebie inspirują.
  7. Nie lubisz uczyć się sam? Można uczyć się we dwoje! Szczególnie jeśli chcesz trenować swoje mówienie.
  8. Czujesz się zagubiony? Lektor zaplanuje Twoją drogę nauki i dobierze przyjazne dla Ciebie materiały.

Oferta szkół językowych jest teraz olbrzymia. Możesz uczyć się indywidualnie lub w 2 osoby i ten sposób uważam za najskuteczniejszy, ale jeśli czujesz, że to nie dla Ciebie, poszukaj kursów w małej grupie.

Obecnie bez wychodzenia z domu możesz uczyć się tam gdzie chcesz i kiedy chcesz. Lekcje online mają szczególnie w dzisiejszej sytuacji dużo plusów. Jesteś na zwolnieniu? Masz przerwę zawodową? Z jakiegoś powodu nie możesz wyjść z domu? Nie przerywaj nauki, nie odwołuj zajęć tylko umów się na zajęcia online. Kursy stacjonarne można z łatwością połączyćz zajęciami online.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!

PS. pierwszy raz duża prywata, ale kiedyś też trzeba zacząć. Nie marnujcie czasu na zastanawianie się jak to będzie i czy się uda i czy warto. Nie rozpaczaj i nie rozpamiętuj. Nie mów, że nie warto lub, że Ci sie nie chce. Wiele rzeczy na szczęście jest zależnych od nas, a ja wierzę w Waszą moc i swoją moc, że damy radę.

Dużo zdrówka i głowa do góry!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram